אולפנת בני עקיבא "אורות מודיעין"

                                                           כלת פרס החינוך הארצי

נחל צלמון 21 מודיעין 71700 פקס 08-9701036 טל 08-9702312

"איכות ומצוינות באמונה ובאהבה"

הורים ותלמידות יקרים

ה' עמכם

הנדון :  נבחרות רובוטיקה של האולפנה

כחלק מהשאיפה למצוינות ולהעשרת תלמידותינו אנו בשלבי הקמה של נבחרות רובוטיקה באולפנה לשכבות ז' ו ח' .

מעט על תכנית FLL

תכנית FIRST® LEGO® League חושפת תלמידים לעולם המרתק של מדע וטכנולוגיה. התכנית מעודדת את הקבוצות (בכל קבוצה עד עשרה תלמידים) לחשוב ולפעול כמו מדענים ומהנדסים המתמודדים עם אתגר חדש מידי שנה הקשור למציאות היומיומית. האתגר עמו מתמודדים התלמידים כולל בנייה ותכנות רובוט אוטונומי המבצע משימות על גבי לוח משימה ייחודי, חקר ולימוד אודות נושא האתגר תוך חשיבה יצירתית והצגת פתרון חדשני כל זאת תוך פיתוח כישורים חברתיים כגון עבודת צוות, מנהיגות, שיתוף פעולה ומעורבות בקהילה. בהנחיית המדריכים, דמיונם הרב וכישוריהם, התלמידים מגלים עולם מרגש של אפשרויות המכשיר אותם להיות המהנדסים והמנהיגים של המחר.

FIRST – For Inspiration and Recognition of Science and Technology, הנו ארגון בינלאומי ללא מטרת רווח אשר נוסד בארה"ב בשנת 1989 על ידי היזם והממציא דין קיימן מתוך מטרה לאפשר לצעירים לגלות את ההתרגשות והתגמול של תחומי ההנדסה, המדע והטכנולוגיה, כל זאת באמצעות תוכניות רובוטיקה חדשניות.

 

תוכניות אלו המעוררות השראה בקרב ילדים ובני נוער, משלבות התרגשות, יצירתיות ומטפחות כישורי חיים ביניהם ביטחון ביטחון עצמי, תקשורת, יכולת עבודה בצוות, יכולת קבלת החלטות, ניסיון בתכנון וניהול משאבים, כישורי מנהיגות ועוד, כל זאת על בסיס הערכים המרכזיים של FIRST.

החוויה הגדולה של FIRST  מגיעה לשיאה בתחרויות רובוטיקה ארציות ובינלאומיות, בהן זוכים המשתתפים להערכה רבה, שיפור הביטחון הפנימי, יצירת קשרים חדשים ולעיתים אף לגלות את מסלול הקריירה העתידי שלהם.

בפעילויות FIRST  משתתפים כ־645,000 תלמידים ותלמידות ממעל 80 מדינות, מתוכם מעל 12,000 תלמידים ותלמידות בישראל. יחד עימם מעורבים מאות אלפי מורים, מדריכים ומתנדבים.

FIRST  ישראל נוסד בשנת 2005 על ידי האלוף במיל' אביהו בן-נון ובשיתוף עם הטכניון – המכון הטכנולוגי לישראל. הן בישראל והן בעולם, פעילותנו נשענת על מעורבותם האדירה של מאות אלפי מתנדבים, השותפים לקהילת FIRST!

אנו מחפשים בנות שמוכנות ל: השקעה מרובה  (מעבר לשעות הלימודים), חשיבה יצירתית מחוץ לקופסא, עבודת צוות, התמדה ויכולת למידה עצמית. 

תלמידות שמעוניינות להצטרף לנבחרות מוזמנות לשלוח אימייל חזרה בצירוף שם מלא וכיתה עד ליום שלישי הבא ב'  מרחשוון תשפ"א (20.10.2020)  לדוא"ל: roshulpena@orotmodiin.co.il

במהלך השבוע אנו נתחיל לבצע מיונים לקבוצות השונות ונקבע תאריכים לבחינות/ראיונות לבנות המתאימות לקבלה לנבחרות.

בשל הקורונה בשלב זה המפגשים יהיו בזום, אנו מקווים כי במהרה ניתן יהיה להיפגש בקבוצות קטנות (עד 4 אנשים) במרחבים פתוחים.

הקבוצות ינוהלו ע"י רפי אבידר ומנטורים בוגרי התוכנית וביניהם גם בנות משכבה ט' שהשתתפו בתוכנית כחניכות.

 

                                                                               בברכת נעשה ונצליח!

                                                                                   משפחת האולפנה